Koncert uskupení Trio Gaudium v rámci XXII. ročníku festivalu Hudba v synagogách plzeňského regionu

28.08.2023

Koncert se uskuteční 28. srpna od 18 hodin v Horské synagoze Hartmanice. 

Trio Gaudium, jehož členy jsou Gabriela Barillová (housle), Adam Klánský (violoncello) a Anna Knoulichová (klavír), vystoupí v hartmanické synagoze poprvé. Jedná se o mladé umělce, kteří již prokázali svůj talent například vítězstvím v prestižní soutěži Nadace Bohuslava Martinů (2023). 

Interpreti

Gabriela Barillová

Gabriela Barillová (2000), chtěla hrát na housle od doby, kdy je poprvé držela v ruce. Byly jí teprve 3 roky. Na housle ale začala hrát až ve svých pěti letech v ZUŠ Lounských (Praha) u Lady Bendové. Ze začátku nechtěla o soutěžích ani slyšet, jelikož by se musela repertoár učit zpaměti. Účast na soutěžích odstartoval úspěch školního orchestru. Následovaly i úspěchy další jako např. 1. cena v národním kole soutěže MŠMT se smyčcovým kvartetem (2013), dále 1. cena a cena za nejlepší provedení skladby Bohuslava Martinů v sólové hře na Mezinárodní houslové soutěži Mistra Josefa Muziky v Nové Pace (2014), 2. cena v národním kole soutěže MŠMT v sólové hře na housle (2014) a 1. cena v národním kole soutěže MŠMT se smyčcovým kvartetem (2016). Také se velice ráda věnuje hře v orchestru, ve kterém začala hrát již ve svých 8 letech a hraje dodnes. Za celou tu dobu získala se školním orchestrem několik cen a dvakrát měla možnost si zahrát s Českou filharmonií. V současné době účinkuje např. v orchestru Filmová filharmonie.

Od roku 2016 studuje na Pražské konzervatoři ve třídě pana profesora Radima Kresty. Gabriela se ve svém volném čase se ráda věnuje hře na ukulele, zpěvu, turistice, fotografování, klasickému tanci a poslouchání gramofonových desek.   

Adam Klánský

Na violoncello začal hrát v pěti letech. Od roku 2016 studoval u prof. M. Kaňky a v současné době je posluchačem 5. ročníku Pražské konzervatoře, kde studuje ve třídě prof. P. Nouzovského.
Již v šesti letech získal 2. cenu v soutěži Prague Junior Note a od té doby se stal laureátem mnoha národních i mezinárodních soutěží.Je několikanásobným vítězem celostátního kola soutěže MŠMT, absolutním vítězem soutěže Jana Vychytila (2015), soutěže Bohuslava Martinů v Poličce (2014) a soutěže konzervatoří (2017). Mezi nejcennější mezinárodní úspěchy patří laureátství v Heranově soutěži v Ústí nad Orlicí (2009 a 2013), 1. cena v soutěži Concours Flame v Paříži (2013), 2. cena z rakouského Liezenu, 3. cena ze soutěže Davida Poppera v maďarské Várpalotě (2013) a 2. cena v soutěži Antonia Janigra v chorvatské Poreči (2012).Je také několikanásobným vítězem soutěže Talents for Europe v Dolnom Kubíně. Dosavadním nejcennějším úspěchem je 1. cena na soutěži J. J. F. Dotzauera v Drážďanech (2019) a 1. cena z mezinárodní soutěže Gustava Mahlera v Jihlavě (2020). Jako sólista již vystoupil s předními českými orchestry - s PKF Prague Filharmonia či s Filharmonií Hradec Králové Aktivně se účastní mistrovských kurzů u významných světových violoncellistů, například u S. Isserlise, R. Latzka, či O. Canettiho.

Anna Knoulichová

Anna Knoulichová se začala věnovat hře na klavír v šesti letech na ZUŠ Havlíčkova v Pardubicích ve třídě Inny Tolmačové. Od osmi let se pravidelně účastnila celostátních i mezinárodních soutěží, kde získávala přední ocenění – Prague Junior Note (2. cena), Amadeus (2. cena), Mládí a Bohuslav Martinů (1. cena), Virtuosi per musica di pianoforte (2. cena) a Music Seasons in Copenhagen (2. cena). Věnovala se také komorní hře, spolu s triem dvakrát zvítězila v celostátním kole soutěže ZUŠ. V roce 2016 nastoupila na Pražskou konzervatoř do třídy Veroniky Böhmové, od třetího ročníku studuje pod vedením Evy Boguniové a Martina Kasíka. Během studia na konzervatoři se zúčastnila několika soutěží - Broumovská klávesa (3. cena), Brněnská klavírní soutěž (1. cena) a stala se laureátem Mladého klavíru Pražské konzervatoře. V roce 2021 se umístila na druhém místě na soutěži Gustav Mahler Prize Piano Competition. Absolvovala mistrovské kurzy u A. Kouyoumdjiana či I. Kahánka, největším úspěchem byla účast na klavírních kurzech pořádaných Académie musicale de Villecroze ve Francii, které vedl Louis Lortie.

Vstupenky budou v předprodeji hodinu před koncertem. Cena vstupenky je 100,-Kč. Rezervace na tel. 777 317 186.